INSPIRACE V MODRÉ

Víte, že modrá patří mezi nejoblíbenější barvy? A není se čemu divit. Má mnoho nejrůznějších odstínů, takže tu „svoji“ si najde opravdu každý. A klasická modrá se podle institutu Pantone, který každý rok vyhlašuje vzorník trendy barev, stala ikonickou barvou pro tento rok. Pokud se na modrou podíváme z hlediska psychologie, vyjadřuje klid, vyrovnanost, smysl pro pořádek, podporuje soustředění a údajně snižuje chuť k jídlu. Zároveň ale může působit melancholicky až chladně. A tak zejména v módě se ji musíme naučit vhodně kombinovat s jinými barvami. Projděte si teď s námi pár módních kousků v modré. Třeba některý z nich přistane i ve vašem šatníku. ;o)

KLASIKA

Pokud preferujete spíš klasickou barevnost a výstřelky vás zrovna nelákají, vsaďte na kombinaci modré barvy s tělovou či světle béžovou. Chybu ale neuděláte ani s neutrální černou či bílou.

ELEGANCE

Tmavě modrá barva je velmi elegantní a hodí se zejména na slavnostní příležitosti, kde konkuruje černé. Ta ale může působit tvrdě, takže tmavě modrá je její „měkčí“ variantou. Pokud přemýšlíte, v jaké barvě zvolit doplňky, sáhněte po teple červené. Docílíte tak úžasně efektního kontrastu. A dobrá zpráva pro tmavovlásky – tmavě modrá vám opravdu sluší. :o)

JEMNOST

Světle modrá zase vynikne na blondýnkách a je to barva pro všechny, kdo upřednostňují v módě jemnost a zrovna nemilují ostré barevné přechody. Navíc nabízí spoustu barevných variant – od zastřené pudrově modré až po jasně modrou letního nebe. A na džínách vypadá fakt skvěle!

VŮNĚ DÁLEK

V souvislosti s modrou barvou nesmíme zapomenout na nesmrtelný námořnický styl evokující šumění moře, dobrodružství a romantiku. Charakterizují ho kontrastní modro-bílé pruhy v horizontálním směru, kterých se nemusí bát ani boubelky. Když zvolí top ve volnějším střihu a naopak užší kalhoty, bude výsledek dokonalý. Doplňky nebo jiné kousky oblečení zvolte v zářivě červené, která si s modro-bílými pruhy výborně rozumí.

TIP NAVÍC!

Modrému outfitu dodáte šmrnc, když ho kromě červené barvy osvěžíte doplňky ve žluté či zlaté.

Zdroje: www.modnipeklo.cz, www.fashionmagazin.cz, www.moda.cz