INSPIRACE, KTEROU SI DÁTE ZA RÁMEČEK

Za okny je nevlídno a ven nás to zrovna moc neláká. Co takhle probrat se v teple domova starými fotografiemi, které vám straší v krabicích od bot nebo zabírají místo na disku v počítači, a ty nejhezčí si vystavit, aby vám každý den dělaly radost? Máme pro vás 6 tipů, jak to udělat vkusně, s grácií a nápadem. Rámečkům zdar! ;o)

Tip č. 1: Fotkám sluší větší velikost

Vybranou fotku si nechte zvětšit nebo vytisknout ve větší velikosti, nejlépe u profesionálů (tisky z domácích tiskáren nebývají kvalitní). Ve větším rozměru bude fotka působit efektněji a zajímavěji. 

Tip č. 2: Více je zkrátka více

Když máte více malých fotek, udělejte si z nich na zdi takové malé „hejno“. Můžete je buď umístit do několika rámečků různých velikostí, tvarů či barev, nebo zvolit jeden výrazný multirámeček.

Tip č. 3: Bez pasparty ani ránu!

Fotka by vždycky měla být menší než rám. To znamená, že pod ni buď dáte paspartu (postačí i obyčejná bílá čtvrtka), nebo necháte fotku rovnou vytisknout s bílým okrajem, který paspartu nahradí.

Tip č. 4: Jaký interiér, takový rámeček

Je fajn přizpůsobit rámeček stylu interiéru, ve kterém bude fotka viset. V minimalistickém interiéru se budou lépe vyjímat jednodušší tvary a spíše kovové materiály, pro romantičtější styl můžete volit složitější a zdobnější tvary rámů.

Tip č. 5: Nevažte se jen na fotky

Odvažte se vložit do rámečků třeba motivační citát, který vás bude denně inspirovat, nejpodařenější výkresy vašich špuntů nebo třeba sušené vylisované květy. Fantazii se meze nekladou! :o)

Tip č. 6: Nebojte se experimentovat

Fotky v rámečku nemusíte jen klasicky věšet na zeď. Můžete je jednoduše postavit na poličku nebo sáhnout po originálnějším kousku, díky kterému vaše vzpomínky ještě více vyniknou. 

Zdroje: www.fotoguru.cz, www.living.cz