INSPIRACE NA NOVOROČNÍ PŘEDSEVZETÍ

Zhubnu, budu jíst zdravě a začnu pravidelně sportovat. To jsou prý nejčastější předsevzetí, která si na nový rok dáváme. Paradoxně k nejfrekventovanějším předsevzetím patří také „nedávat si už žádná předsevzetí“. Zajímavé je, že předsevzetí si lidé dávají od nepaměti. Například už v roce 1404 si benátský kupec Gregorio Dati napsal do svého deníku, že nebude chodit do obchodu o církevních svátcích.

Jak to s předsevzetími vlastně je, mají vůbec smysl a co dělat, aby nám vydržela, o tom si přečtěte v následujícím článku. Přejeme inspirující počtení a hlavně pevnou vůli! :o)

NA NOVÝ ROK DO ZDRAVÍ SKOK!

Zdravý životní styl mezi předsevzetími jednoznačně dominuje. Z toho je zřejmé, že nám na zdraví opravdu záleží. Sport a pohyb nám většinou v životě chybí, a když se rozhodneme zařadit ho do každodenního rozvrhu, určitě nám to jen prospěje. Nejde ale o to začít rovnou tréninkem na maratón, spíš si najít sportovní aktivitu, která vám bude dělat radost, a pomaličku si přidávat. Ideální je třeba jóga nebo pilates, které v sobě spojují prvky protažení i posilování. Po sedavé práci u počítače balzám pro celé tělo. A i kdybyste začali třeba jen pravidelnou procházkou do práce, bude to fajn. :o)

Jíst zdravě a zhubnout je další naše oblíbené předsevzetí. Zkuste zapomenout na nejrůznější „ověřené“ diety, které většinou vedou k jojo efektu, a vynechte nebo aspoň omezte umělé „fast-foodové“ varianty, které jíme hlavně proto, že spěcháme. Udělejte si na přípravu jídla aspoň trochu času a uvařte si něco chutného z původních ingrediencí bez konzervantů, barviv, škodlivých „éček“ a dalších zbytečných chemických „vycpávek“, které jídlo znehodnocují. Jen kvalitní jídlo vám dodá potřebnou energii bez nadbytečných kalorií.    

HLAVNĚ NEZTRÁCET NADĚJI!

První krok ke změně, kterou si přejete, je určitě už ten, že si předsevzetí dáte. Je to důkaz, že nejste lhostejní a chcete ve svém životě něco zlepšit. Hlavně buďte optimisté a nemyslete na minulé neúspěchy. Zkuste si dávat předsevzetí, která jsou splnitelná, nepřeceňovat své schopnosti. Dobré je zvolit si konkrétní termín, kdy chcete se změnou začít, a dodržet ho. Pomáhá i to, když si předsevzetí napíšete někam na viditelné místo, abyste ho měli často na očích. Odměňujte se, když se zase o kousek posunete dál, a hlavně nezoufejte, když to zrovna nejde. Prostě to zkuste znovu! :o) 

Zdroje: www.zij-zdrave.cz; www.novinky.cz/koktejl; www.zeny.cz/lifestyle