INSPIRACE NA ADVENTNÍ ČAS

Vánoce už jsou za dveřmi a Štědrý den s nimi. Dělí nás od nich jen čtyři týdny takzvaného adventu. Pro křesťany je to období radostného očekávání příchodu Spasitele (z lat. adventus = příchod) a duchovní přípravy na Vánoce, doba rozjímání a dobročinnosti. Tato doba zklidnění odpovídala i životnímu stylu našich předků, kteří si po namáhavé práci v zemědělství od jara až do podzimu mohli konečně odpočinout. Zkusme si z nich vzít příklad a připravit se na největší svátky roku v klidu a bez zbytečného stresu. Třeba vám při tom pomůže pár našich „adventních” tipů. Přejeme příjemné počtení a pohodový předvánoční čas! :o))

UDĚLEJTE SI PYŽAMOVÝ DEN

Co takhle zkusit jeden z víkendových předvánočních dnů strávit místo úklidem nebo sháněním dárků prostým lenošením. Jak na to?

  1. Až ráno vstanete (co nejpozději a bez budíku samozřejmě), zůstaňte v pyžamu. Tento praktický úbor vám usnadní přechod z nočního do denního „lenošivého” módu.
  2. Připravte si společně s rodinou velkou a vydatnou snídani. Každý to, co máte nejradši. A v optimálním případě ji protáhněte až do oběda, ať nemusíte nic vařit.
  3. Vypněte všechny ty elekronické věcičky, které vás spojují s okolním světem a ládují do vás moře informací, a zůstaňte aspoň na chvíli
    v nerušivém off-line režimu. Je to balzám na nervy.
  4. Hrajte staré dobré deskové hry (třeba „Člobrdo”), dívejte se na filmy, které už roky toužíte vidět, ale ještě jste se k nim nedostali, mlsejte, na co zrovna dostanete chuť, a nemějte při tom výčitky.
  5. Až vyjde na obloze první hvězda, rozsviťte jednu ze svíček na adventním věnci, zhasněte světla a povídejte si.
  6. Pak se plynule přesuňte do postele (výhodou je, že se nemusíte převlékat😊) a pořádně, ale opravdu pořádně se vyspěte. Dobrou!

HOĎTE DĚTSKÝ ŠATNÍK DO GALA

Vánoce jsou skvělou příležitostí k tomu, abyste svá zlatíčka přirozenou cestou a zcela nenuceně naučili, jak se správně oblékat na slavnostní příležitosti a že šaty opravdu dělají člověka. A i když snad dojde k nějaké nehodě v podobě flíčku na šatičkách nebo motýlku nakřivo, tak se z toho nestřílí, protože vše zůstane pod pokličkou v kruhu rodinném. Tak si udělejte čas, seberte dětičky a stavte se u nás v PEPCO pro pár výjimečných kousků na výjimečné svátky. Budeme se těšit! :o)

PEPCO TIP: Nechte děti, ať si slavnostní „měkouše” vyberou samy. Budou je pak nosit o to radši.

OBKLOPTE SE KOUZLEM VÁNOC CO NEJDŘÍV…

Vytvořte si doma předvánoční atmosféru už během adventu a nečekejte, až Ježíšek zazvoní. Vždyť samotné Vánoce jsou tak krátké… Pohodlí
a útulnou, atmosféru plnou domácího tepla navodíte pomocí huňatých polštářků a měkkých dek s vánočními motivy, do kterých je radost se zachumlat. Tmu zimních měsíců zažeňte stylovými LED řetězy, které prozáří celý interiér. A věcičky, které chcete mít stále po ruce, ale ne na očích, schovejte do praktického taburetu s úložným prostorem. Pak už jen nazdobte ten nejkrásnější a nejvoňavější strom a pozvěte Vánoce dál…