INSPIRACE PRO SUPER MAM(IN)KY

Víte, koho bychom my v PEPCO jednoznačně zařadili mezi super hrdiny? Jednoznačně maminky! Zvládají toho tolik najednou, že musí být rozhodně obdařeny nadpřirozenými schopnostmi. Takže, milé super maminky, hektický začátek školního roku je už téměř za námi, rozvrhy rozdané, kroužky vybrané, tak snad už vám zbude aspoň chvilka klidu na inspirativní počtení. Hezky se uvelebte a dejte se do toho! :o))

VYSPINKANÉ DÍTĚ – POHODA V BYTĚ

Taky jste ráda za každou minutu, kdy vaše miminko sladce spí? Třeba vám naše „spinkací“ tipy pomohou, aby těch klidných chvilek jen pro vás bylo požehnaně.

 1. Nepřetáhněte…
  Ano, je to fakt. Příliš unavené dítko paradoxně usíná opravdu těžko. Proto ho sledujte a už při prvních příznacích únavy (ztrácí zájem
  o hračky, zklidní se nebo naopak znervózní, začne se tulit…) hurá s ním do postýlky.
 2. Kojte s rozmyslem…
  Přes den kojte častěji, v noci s delšími rozestupy. Miminko se tak lépe naučí rozeznávat, že přes den se jí a v noci spinká. A před spaním zapomeňte na kávu či čaj, které mají povzbuzující účinky. Přes mléko totiž povzbudí i vaše miminko a spánek bude ten tam.
 3. Spěte společně…
  Berte si miminko k sobě do postele, ve vaší přítomnosti bude klidnější a vy budete kojit v pohodlnější poloze. Pokud máte obavu, že byste při spinkání mrňouskovi ublížili, je dnes možné pořídit postýlku s vyndavacím bokem, kterou jednoduše přisunete k té svojí.
 4. Houpejte a zavinujte…
  Houpavý pohyb si miminka pamatují z maminčina bříška, takže je pro ně naprosto přirozený a hezky je ukonejší. Drobečka můžete houpat na rukou, v kolébce či šátku. Také zavinutí do zavinovačky nebo dečky evokuje těsné a bezpečné prostředí dělohy. Ve „velké“ postýlce se totiž nemusí cítit ve své kůži.
 5. Hrajte a zpívejte…
  Váš hlas miminko důvěrně zná už z doby těhotenství. Takže ukolébavka z vašich úst bude ten nejlepší uspávací prostředek. A nebojte se, hudební „hluch“ vám vyčítat rozhodně nebude. ;o) Nebo se prostě spolehněte na některou z hudebních hraček, které vyhrávají příjemné uspávací melodie.

PODZIMNĚ-ZIMNÍ INVENTURA V DĚTSKÉM ŠATNÍKU

Zase už vám vaše ratolesti přes léto povyrostly a oblečení z loňského podzimu je tak mimo hru? Nebo se prostě jen rozhodly, že chtějí něco nového a neokoukaného? Nevěste hlavu a vezměte je k nám…

Vašim treperendám doporučujeme trendy prošívaný kabát s nezbytnou kožešinkou na kapuci v jemně růžovém odstínu a k němu čepici se stylovou aplikací z módních oboustranných flitrů.

A vaši chlapáci zase ocení pořádnou bomber bundu s šikovnými kapsami, kapucí a praktickými manžetami, za které nefouká. Na krk ještě příjemnou dutou šálu, která se prostě jen přetáhne přes hlavu, a může se vyrazit za dobrodružstvím. ;o)

BUNDY A ŠÁLIČKY NA PRVNÍ MRAZÍČKY

Babí léto už nám zamávalo a je na čase trochu víc se „obalit“. I v letošní podzimní a zimní sezóně budou stále in „buřtíkaté“ bundy různých délek

s módním kožešinkovým akcentem na límci nebo kapuci, s pořádnými kapsami a nejlépe v lesklém provedení. Osvěžte je stylovou šálou nejlépe nadměrných rozměrů s třásněmi nebo její kostkovanou kolegyní, přidejte elegantního kulicha s něžnými perličkami a získáte hřejivý outfit jako malovaný! :o)