POHÁDKOVÉ INSPIRACE

Pohádky miluje každé dítě. Rádo se nechá unášet magickými příběhy, kde dobro vždy zvítězí nad zlem. Díky tomu, že jsou zloduchové poraženi, dítě získá jistotu, že i jeho vlastní strach a obavy můžou být zničeny. Musí se jim odvážně postavit stejně jako hrdina z pohádky. Příběhy nesou důležitá poselství a otevírají nová témata. Kromě toho pohádky samozřejmě rozvíjejí dětskou fantazii a inspirují. Úžasný, čarovný svět někdy chybí i nám dospělým. Staňme se opět na chvíli dětmi a ponořme se společně do pohádkového světa.

WALT DISNEY - POHÁDKOVÝ GÉNIUS

Když v roce 1928 cestou vlakem nakreslil Walt Disney svého myšáčka, vůbec ho nenapadlo, že se myšák dočká takového úspěchu a stane se oficiálním maskotem celého budoucího velkolepého studia. Pojmenoval ho Mickey Mouse podle iniciál své drahé manželky. Věděli jste, že se původně měl jmenovat Mortimer? Naštěstí byla paní Disneyová natolik rozumná, že to choti rozmluvila s tím, že jméno působí poněkud chladně a nehodí se pro tak roztomilou myšku. Mickey Mouse získal jako vůbec první kreslená postava svoji hvězdu na Hollywoodském chodníku slávy.

KAMARÁDI MICKEY A MINNIE

Jedna z nejoblíbenějších postaviček, kterou zbožňují děti po celém světě, Mickey Mouse, se poprvé objevila na plátně v černobílém, němém, šestiminutovém filmu s názvem Plane Crazy roce 1928. Po jeho boku tady vystupuje i jeho věrná a půvabná přítelkyně Minnie Mouse. Samotný příběh filmu byl inspirován událostí z roku 1927, kdy Američan Charles Lindbergh jako prvý člověk přeletěl Atlantický oceán. Malý Mickey se ve filmu také touží naučit létat. Sestrojí si vlastní letadlo a společně s Minnie, před kterou se chce vytáhnout, vyletí do vzduchu. Čeká je však spousta kotrmelců a nehod. Minnie z letadla nahněvaně vyskakuje a k hladkému přistání použije své podvlíkačky. Mickeyho let i celá bláznivá groteska pak končí nárazem letadla do stromu. Umíte si to živě představit, že ano? Tehdejší diváci byli okouzleni a zalykali se smíchy. Tak vznikl slavný fenomén Mickey Mouse i samotný Walt Disney.

OBLEČME DĚTI DO POHÁDEK

Společnost Walta Disneyho je dnes gigantický konglomerát, který propojuje spoustu slavných mediálních značek. Walt jí zakládal společně se svým bratrem Royem Disney. Společnost má za sebou obrovské množství úžasných pohádek oblíbených po celém světě. Velkým přelomem se stal film Toy Story: Příběh hraček z roku 1995. Jednalo se totiž o vůbec první celovečerní snímek vyrobený kompletně pomocí počítačové animace a režisér John Lasseter obdržel speciální cenu za mimořádný příspěvek do kinematografie. Snímek byl zařazen i do amerického Národního filmového registru. Ale nejvíc pohádku ocení právě děti, kterým otevírá fantazijní svět hraček. Ty oživnou ve chvíli, kdy z pokoje vytáhnete paty. Hračky prožívají svůj dobrodružný život plný kamarádství i sporů podobně, jako skutečné děti na hřišti.

SUPERHRDINOVÉ JSOU TRENDY!

Milují vaše děti komiksové hrdiny? Ani se jim není proč divit. Superhrdiny v komiksech mají zvláštní nadpřirozené schopnosti, jsou silní, odvážní a bojují se zlem. Ukazují větším i menším dětem morální hodnoty a odhodlání pevně stát na té správné straně. V příbězích je hodně akce a všichni v nich vypadají prostě báječně! Jedním z nejoblíbenějších komiksových postav je bezpochyby Spiderman. Byl vytvořen na míru mladým studentům, kteří tvořili hlavní cílovou skupinu. Příběh o pavoučím klukovi v červenomodrém kostýmu, který na své pavoučí sítí doslova lítá mezi budovami velkoměsta byl poprvé vydán v roce 1963 slavným nakladatelstvím Marvel Comics a dodnes je nejprodávanější komiksovou sérií. Postava Spidermana se stala mezi studenty kultovní. I váš kluk si určitě rád představí, že je tímto superhrdinem.

A CO PRO TEENAGERY?

Tváří se vaši teenageři, že už jsou na pohádky moc veliký a Mickey Mouse je dávná minulost? Nešťastně vzlykají nad neodvratně se blížícím září? Dopřejte jim také něco designové a trendy, ať si do nového školního roku přinesou něco zábavné a cool, co jim budou spolužáci závidět. Nejenom že jim zpříjemníte konec prázdnin, ale také podpoříte jejich chuť se učit. Alespoň na začátek.