INSPIRACE NA IDEÁLNÍ PODPRSENKU

Milé dámy, máte problém vybrat si správnou podprsenku? Aby nebyla příliš těsná nebo naopak moc volná, zkrátka tak akorát? Kvalitní a správně zvolenou podprsenku poznáte podle toho, že ji nemusíte jakkoliv upravovat. Prostě celý den ani nevíte, že ji máte na sobě. Berte tuto naši inspiraci jako jednoduchý návod, abyste našly tu pravou.

JAK SPRÁVNĚ ZMĚŘIT VELIKOST PODPRSENKY

Ideální podprsenku je třeba vybírat tak, aby její velikost odpovídala velikosti prsou a jejich tvaru.

Nejdříve krejčovským metrem přesně změřte obvod hrudníku těsně pod prsy. Právě na něm závisí číslo označující velikost podprsenky (např. číslo „85“ ve velikosti podprsenky 85C). Po změření obvodu (při měření metr pevně napneme) zaokrouhlete naměřené číslo na celé centimetry směrem dolů. Pak bude podprsenka hezky sedět.

Druhé číslo, které potřebujete zjistit, je velikost košíčků, a to tak, že změříte obvod okolo nejplnější části prsou. Nezapomínejte, že objem košíčků
(A, B, C…) není označení velikosti prsou. Písmeno odpovídá rozdílu mezi obvodem přes prsa a obvodem pod prsy. Např. A = 5 cm, B = 15 cm, C = 20 cm.

JAKÝ VYBRAT STŘIH PODPRSENKY

Vybrat správný střih podprsenky není úplně jednoduché. Proto jsme pro vás připravili stručný přehled těch nejzákladnějších, který vám volbu usnadní.

BARDOTKA, BARDOT

je alternativní název pro "balkonový" střih podprsenky. V 60. letech minulého století ji totiž nosila slavná Brigitte Bardot. Zvýrazňuje především horní linii ňader a poskytuje jim skvělou oporu. Má snížený střed a ramínka daleko od sebe, takže je ideální do hlubokých výstřihů.

PUSH-UP

je ideální střih pro menší prsa. Přirozeně je pozvedne, zformuje do výstřihu a tím „zvětší“ jejich objem.

SUPER PUSH-UP

střih dokáže zvětšit ňadra o dvě a více velikostí, a to především díky speciálním výplním ve spodní části košíčků. Vytváří tak maximálně plný dekolt.

PLUNGE

podprsenka má snížený střed, takže je jako stvořená do hlubokých výstřihů typu V a snižuje riziko, že by spodní prádlo "vykouklo" zpod oblečení. Košíčky navíc krásně formují poprsí.