INSPIRACE NA AFRICKOU ROMANTIKU

Vybavíte si kouzelný film s Meryl Streepovou a Robertem Redfordem „Vzpomínky na Afriku“? Byla v něm vášeň, dobrodružství, ale hlavně nádherné africké scenérie s nespoutanou, divokou přírodou. Kdo ten film viděl, musel si Afriku zamilovat. Pokud patříte mezi Afrikou takto políbené, třeba vás nadchnou naše tipy, jak jednoduchým způsobem a s minimem financí proměnit svůj obývací pokoj ve středu Evropy na africkou exotiku vonící dálkami. Přejeme inspirativní počtení! :o))

DOMŮ, DO AFRIKY!

Interiér inspirovaný Afrikou nebo chcete-li safari stylem charakterizuje lehkost a etnické motivy. Jeho základem je dřevo, hlavně to exotické (teak, bambus, ratan aj.) a také další přírodní materiály – hlína, kámen, kůže, kožešiny atd. Aby interiér působil vzdušně, nepřehánějte to s množstvím nábytku, volte spíš solitéry. Co by to bylo za safari styl bez zvířecích
motivů – vypusťte do svého domova zebry, žirafy, lvy či leopardy. Na koberečcích, polštářích, keramice či přehozech jim to bude slušet a nebezpečí úrazu vám rozhodně nehrozí. Z barev by měla dominovat neutrální bílá či béžová a barva dřeva. Výraznější, živější barvy, jako např. různé odstíny žluté, hnědé nebo červené, si nechte pro doplňky. Na stěny si pověste obrázky či fotky s africkými motivy. Pokud se nebojíte strašidelných afrických masek, sáhněte i po nich. K dalším autentickým dekoracím patří například sošky ze dřeva či kamene nebo různé koše z přírodních materiálů.  

KOMPOZICE Č. 1: DIVOKÝ LEOPARD

Tomuto interiéru vládnou imitace leopardí kůže, které se objevují na originálním taburetu, dece i dekoračních polštářcích. Žluté křeslo, které celé kompozici dominuje, vytváří krásný barevný akcent a může evokovat rozpálené africké slunce. Stěny, podlaha a částečně komoda v pozadí jsou v neutrální bílé barvě, dřevo konferenčního stolku a na odkládací ploše komody je v příjemné světlé barvě. Celkovou atmosféru interiéru doplňuje umělá květina s velkými listy a další dekorace na komodě. Výrazná je především lucerna s jednoduchými liniemi v elegantní černé barvě.

KOMPOZICE Č. 2: ELEGANTNÍ ZEBRA

Základní tón této nestárnoucí černo-bílé kombinaci udává výrazný zebří vzor na dekoračním polštářku a měkoučké dece. Pro safari styl jsou dále typické geometrické vzory, které najdeme na látkovém koši a polštářcích. Útulnost interiéru podtrhuje umělá kožešina na solitérním gauči, černá lucerna a hrnek s africkými motivy položený na minimalistickém kovovém stolku. Kontrast bílé a černé barvy změkčuje neutrální šedo-béžová barva gauče.

KOMPOZICE Č. 3: V HLAVNÍ ROLI DROBNOSTI

Dokonalou atmosféru černého kontinentu dotáhněte půvabnými dekoracemi, které interiér osvěží a dodají mu autentický punc. Na africkém umění je krásné to, že není dokonalé, cítíte z něj rukodělnou práci. K oblíbeným motivům patří rostliny či zvířata. Dřevěná krabička v neutrální béžovohnědé barvě s jemným ornamentem na víku a ozdobným zavíráním vám poslouží třeba jako šperkovnice. A subtilní leopard v jednoduchém šedém rámu ochrání vaši rodinnou pohodu. :o)