INSPIRACE NA LÉTO PLNÉ DOBRODRUŽSTVÍ

Ještě nemáte jasno, co s dětmi podniknete o prázdninách? Abychom vám rozhodování usnadnili, připravili jsme pro vás malou ochutnávku letních výletů u nás i v zahraničí. Přejeme krásné, společnými zážitky prosluněné léto! :o)

DO PŘÍRODY

Stezka korunami stromů u Lipna – Projděte se korunami stromů a podívejte se na svět z ptačí perspektivy. Stezka z dřevěné konstrukce u Lipenské přehrady měří 372 metrů a je zakončena 40metrovou vyhlídkovou věží, ze které se můžete svézt tobogánem. Podobnou stezku najdete i v Krkonoších u Jánských Lázní.

Bosou nohou u Valtic – Pokud zamíříte o prázdninách na jižní Moravu, sundejte botky a vyrazte bosky po kůře, šiškách, písku a kamenech po nevšední 5kilometrové stezce, která vede od Kolonády v Lednicko-valtickém areálu až do rakouského Schrattenbergu.

Na lodičce v Českosaském Švýcarsku – Pískovcové skály na severozápadě naší země jsou romanticky krásné,
a když si vyjedete na lodičce po řece Kamenici s upovídaným převozníkem, uvidíte je z úplně jiné perspektivy. Při troše štěstí zahlédnete i ledňáčka. :o)

Odolné a vzdušné šortky vydrží i ta nejdivočejší dobrodružství!

NA KOUPALIŠTĚ

Biotop Radotín – Přímo v naší matičce stověžaté, konkrétně v Radotíně, najdete koupaliště, kde se vykoupete bez nepříjemného zápachu chlóru, protože tu vodu čistí vodní rostliny v tzv. filtračních lagunách. Koupaliště disponuje veškerým zázemím a v Praze je ojedinělé.

Jezero Lhota – Nedaleko Brandýsa nad Labem leží jezero Lhota, kde se budete cítit skoro jako u moře. Je obklopené voňavými borovicemi, písečnými plážemi a voda je v něm čistá a teplá. Nechybí tu stánky s občerstvením, parkoviště
a toalety.

Letní koupaliště v Ostravě-Porubě – Trávíte-li dovolenou na Ostravsku a chcete se osvěžit v letních vedrech, zamiřte do tohoto největšího přírodního koupaliště v ČR i ve střední Evropě. Na děti tu čekají skluzavky, dětský bazén a spousta dalších zábavných atrakcí nejen ve vodě.

Nafukovací matrace ve všech barvách duhy

ZA POZNÁNÍM

Hrad a zámek Staré Hrady – Tímto pohádkovým místem v Českém ráji, jižně od Jičína, vás provede skutečná princezna, vodnice nebo čarodějnice. Díky třem pohádkovým okruhům a dalším zajímavým akcím zažijete opravdové pohádkové dobrodružství.  

Za koníčky do Slatiňan a Kladrub nad Labem – Hřebčíny v těchto dvou obcích jsou domovem starobylého českého plemene – starokladrubských běloušů a vraníků. Když se za nimi vydáte, můžete se těšit na komentovanou prohlídku stájí, kočárů a pokochat se krásou těchto ušlechtilých tvorů.

Za lovci mamutů na Pálavu – Ve zbrusu novém, velmi moderním archeologickém parku v Pavlově, který tím, že je částečně skrytý v zemi, připomíná jeskyni, si máte možnost zblízka prohlédnout, jak žili naši předci v dávných dobách.

Když přijde žízeň…

ZA ZÁBAVOU

Zázračné Mirakulum – Pokud chcete, aby se vaše zlatíčka pořádně vyřádila (a taky trochu unavila 😉), zamiřte do zábavního parku Mirakulum v Milovicích. Až zdolají Lesní město, kontaktní ZOO, obří trampolíny a houpačky, lanová centra, podzemní chodby a Vodní svět, usnou vám na zpáteční cestě, jen co usednou do autosedaček.

Tarzanie v Trojanovicích – V tomto největším lanovém parku v ČR si můžete vybrat z několika tras podle obtížnosti. Překážky jsou upevněné na stromech ve výšce 3–14 m. Mezi největší atrakce patří dlouhé přejezdy nad řekou, kde se vozíte ze stromu na strom jako Tarzan. Menší děti si přijdou na své v malém lanovém parku Tarzánek, který je zdarma.

Za vědou do Plzně – Plzeňské vědecké centrum Techmania nabízí zvídavým dětem i dospělým interaktivní výstavy zaměřené na svět vědy. Takže si v nich doslova „osaháte“ fyziku, astronomii, chemii nebo biologii, ale i svět filmu nebo tajných služeb.  

Pro unavené neposedy na cesty…

K MOŘI

Sluneční pobřeží v Bulharsku – Znovuobjevená destinace se spoustou písečných pláží vhodných i pro malé děti. V poslední době tu vyrostla řada moderních resortů, ceny jsou pro našince velmi příznivé a místní kuchyně je vyhlášená.

Řecké ostrovy – Jde o velmi oblíbené místo pro letní dovolenou. Nádherná je zejména Lefkada, která má jedny z nejúžasnějších pláží z celého Řecka. Výhodou je, že na řeckých ostrovech najdete i skrytá místa, kde nenarazíte na velké množství turistů. A dobrá zpráva na závěr: většina pláží je písečných.

K Baltu do Polska – Těm, kdo nejsou až tak „koupaví“, ale upřednostňují poznávání a líbí se jim drsná krása baltského pobřeží, doporučujeme Polsko. Moře tu bývá chladnější, takže k němu vyrazte spíš ve druhé polovině prázdnin. Výhodou je, že sem dojedete za pár hodin autem.

Pro pohodlné lenošení na pláži…