INSPIRACE NA DEN DĚTÍ

Víte, proč slavíme Den dětí? Podle Wikipedie se 1. června roku 1925 konala Světová konference pro blaho dětí a ve stejný den probíhal v San Franciscu festival Dračích lodí. Při té příležitosti shromáždil čínský generální konzul čínské sirotky, aby poukázal na to, že by se společnost měla více zabývat podmínkami, ve kterých děti žijí. Tyto dvě události určily datum oslav Dne dětí, který byl ale oficiálně vyhlášen později.
Je to svátek, kdy si máme my dospělí uvědomit, že ne všechny děti žijí šťastně a v láskyplném prostředí a že potřebují naši podporu. Společnost PEPCO je z tohoto důvodu od roku 2018 partnerem charitativní sbírky Pomozte dětem, která pomáhá ohroženým a znevýhodněným dětem. 
Obdarujte v tento hezký a důležitý den i svoje ratolesti dárečky. Určitě jim udělá radost, že jste si na ně vzpomněli. A pokud zrovna nemáte nápad, připojujeme pár inspirativních tipů.

 

PRO VAŠI MALOU VÍLU

V předškolním věku dítka věří na různé nadpřirozené bytosti a kouzla, která jim pomáhají zvládat různé nepříjemné situace. Díky pohádkovým bytostem si také tříbí fantazii. A tak pokud máte doma cácorku, která miluje víly nebo princezny, rozhodně ji v tom podporujte. Pořiďte jí třeba půvabnou vílu Sparkle Girlz z naší nabídky. Ale nejvíc svoji holčičku potěšíte, když se i vy vrátíte do dětských let a budete si hrát společně. :o)


PRO ZÁVODNÍKY

I přes vymoženosti dnešní digitální doby, jako jsou tablety či mobily, patří k nejoblíbenějším klukovským hračkám stále autíčka. A nejen klukovským. Leckdy po nich rády sáhnou i holčičky. Ať už jsou to to jednoduché plastové či kovové modely bez zvláštních funkcí nebo třeba auto na dálkové ovládání, které zvládne neuvěřitelné kousky venku v terénu nebo doma na koberci. Takže ke startu, připravit, pozor, teď! :o)

 

PRO ŠIKOVNÉ POMOCNÍKY

Děti si hrají nejraději tak, že napodobují to, co dělají dospělí. Zalévají kytičky, pomáhají při pečení či vaření, zametají, vysávají, vyměňují s tatínkem pneumatiky, dávají prádlo do pračky a tak dále. Nejen, že se tím hodně naučí, ale také, a to je asi to nejdůležitější, tráví čas s vámi, svými rodiči. Někdy mohou chtít pomáhat při něčem ne zrovna bezpečném, třeba při sekání trávy. Řešení je jednoduché – dejte jim do ruky dětskou sekačku s bublifukem. Budou při tom a zároveň si neublíží. :o)
 

 

PRO VODNÍČKY

Koupání a hraní ve vodě a na čerstvém vzduchu milují děti bez rozdílu věku. Postavte jim na zahradě nafukovací vodní hřiště a budete ty nejlepší rodiče na světě! :o) Kromě klouzačky k němu patří i veselá mořská zvířátka. Navíc nemusíte s dětmi v létě chodit na veřejná koupaliště 
a dopřejete jim příjemné osvěžení v soukromí.
 

 

PRO NEOHROŽENÉ HRDINY

Lovec, bojovník a ochránce dřímá v každém klukovi. Touha změřit síly se „zlouny”, soupeřit s nimi a vyhrávat je pro mužské pohlaví naprosto přirozená. Bojovat proti nespravedlnosti a zlu a bránit slabé a bezmocné je také nejčastější myšlenkou nejrůznějších filmů, komiksů a knih. Proto se nedivte, že kluci hledají své hvězdy a vzory právě v nich a ztotožňují se s nimi. A když klukům jejich hrdiny „naservírujete” třeba na pyžamech, budou v sedmém nebi.