INSPIRACE PRO ZASLOUŽILÉ MAMINKY

Tuto „Inspiraci” věnujeme speciálně vám, milé maminky, a to nejen k vašemu svátku, ale hlavně proto, že vám chceme poděkovat za obětavou péči a bezpodmínečnou lásku, kterou každodenně věnujete svým rodinám. Mateřství je namáhavé „řemeslo” a my bychom vám rádi darovali pár tipů, jak si ho trochu ulehčit a udělat si radost. Přejeme všechno nejlepší! :o)


VYSPINKANÉ MIMINKO = SPOKOJENÁ MAMINKA

Máte problém s uspáváním svého drobečka a ráno se budíte unavená
a bez energie? Zkuste následující „uspávací” recepty:

 • Miminko dávejte spát každý večer ve stejný čas.
 • Před spaním ho chovejte a houpejte v náruči. Je to důležité hlavně pro čerstvá miminka, která jsou zvyklá na „houpavé” pohyby v maminčině bříšku a na přímý kontakt s ní.
 • Zabalte miminko do zavinovačky. Volný prostor v postýlce ho může děsit, protože bylo zvyklé na těsné prostředí v děloze.
 • S tím souvisí i správná poloha při spánku. V maminčině bříšku miminko neleží na zádech, proto pro něj může být tato poloha
  v postýlce nepříjemná. Položte ho raději mírně na bok a zádíčky
  ho opřete o postýlku.
 • Pořiďte svému zlatíčku do postýlky uspávacího kamaráda – plyšáka, polštářek nebo dečku.
 • Vypozorujte, jestli vaše miminko usíná snadněji v naprostém tichu a tmě, nebo naopak vyžaduje hluk, drncání a světlo. Každé miminko preferuje něco jiného.
 • Zkuste hrací kolotoč nad postýlku nebo hrací plyšovou hračku. Příjemná ukolébavka funguje dobře.

 

POHODLÍ A ELEGANCE V JEDNOM

Představujeme svěží, velmi stylovou kolekci jarních kousků, které vykouzlí úsměv na tváři každé zaměstnané maminky. V uvolněných a vzdušných
outfitech se budete cítit pohodlně a přitažlivě zároveň.

Evergreenem jarní módy je jednoznačně bílomodrá kombinace, která působí velmi čistým a čerstvým dojmem. I když se v těchto barvách budete procházet po rozpálených ulicích, v duchu se ocitnete na pláži u voňavého a věčně šumícího moře. Vsaďte třeba na jemné proužky a uvidíte, jaký budete mít úspěch.

Se sluníčkem se objevuje takřka pravidelně – exotický safari styl. Jeho barevnost inspirovala sama příroda. Typická barva je režně bílá, písková, khaki nebo čokoládově hnědá. Divoký šarm dodají modelům v tomto stylu také zvířecí vzory. V safari outfitech budete perfektně vypadat ve městě, ale v pohodě v nich zvládnete i rodinný výlet.

 

ZABUBLEJTE SI

Už jste někdy na ulici narazili na bublifukové „artisty” a fascinovaně jste přihlíželi, jak tvoří bubliny obřích rozměrů? Zkuste společně s dětmi uspořádat soukromou bubbleshow a uvidíte, kolik radosti to všem přinese. Navíc je to skvělá zábava do parku či na zahradu, kde za teplých dnů trávíme spoustu času.

Podle Wikipedie se bublifuk objevuje mezi dětskými hračkami už
v 19. století a využívá principu povrchového napětí a proudu vzduchu, kterým se vyplní slabá membrána ze speciální kapaliny. Za otce obřích bublin bývá považován americký architekt David Stein, kterého
k experimentování s bublinami přivedla jeho malá dcera. Největší volně letící bublinu na světě o rozměru 20,57 m³ vytvořil český bublinář Matěj Kodeš.