INSPIRACE NA ORIGINÁLNÍ JARNÍ NÁPADY

Taky máte někdy pocit, že je váš život plný stereotypů a že je čas na změnu? Jaro je výborným časem, kdy s tím začít. Využijte energii ze sluníčka a udělejte něco originálního. Občas stačí jen mírné „vyjetí” ze zajetých kolejí a svět bude hned veselejší.  Držíme vám palce! :o)

 

UPEČTE MÍSTO BERÁNKA MUFFINY

Je to rychlejší, děti je přímo zbožňují a internet se jen hemží nejrůznějšími chutnými recepty, a to i na ty sváteční, velikonoční. My tentokrát připojujeme pár praktických rad, jak muffiny dokonale upéct.

  • Všechny suroviny na pečení by měly mít pokojovou teplotu. Vyndejte si je proto s předstihem z ledničky.
  • Když smícháváte moučnou „suchou” a „mokrou” směs, těsto nepřemíchejte. Stačí, aby se suchá část navlhčila. Pár hrudek
    v těstě muffinům jen prospěje. Čokoládu, ovoce a další ingredience přidávejte do mouky, aby se jí obalily a neklesaly ke dnu košíčku.
  • Vyberte správnou formu. Doporučujeme třeba formu na 12 kusů
    s nepřilnavým povrchem. Můžete ji ještě pro jistotu vytřít máslem nebo do ní vložit speciální papírové košíčky.
  • Mřížku na pečení umístěte doprostřed trouby. Teplota při pečení by měla být cca 180 °C, délka 20–25 minut. Každá trouba peče ale trochu jinak, tak raději muffiny bedlivě hlídejte.
  • Muffiny je ideální jíst hned po upečení. Když vám zbydou, můžete je i zamrazit.

POŘIĎTE SI AERÁRIUM

Hledáte-li zajímavý způsob nenáročného pěstování květin a zároveň netradiční dekoraci, vsaďte na elegantní aerárium – originální vznášející se zahrádku. Můžete v něm pěstovat živé rostliny nebo si do něj naaranžovat umělé květiny, kamínky, svíčky a další drobné dekorace. Ty pak lze jednoduše tematicky přizpůsobovat jednotlivým svátkům
v průběhu roku – aerárium velikonoční, vánoční, letní aj.
 

Aerárium se bude krásně vyjímat zavěšené na oknech, na garnýži nebo na lustru. Pro větší efekt jich vedle sebe můžete pověsit i několik. Skvěle vyplní i nevyužitý roh místnosti nebo oživí prázdnou stěnu. Zkrátka získáte křehkou a okouzlující dekoraci pro každý kout svého domova.

ZAHRAJTE SI FOTBAL V OBÝVÁKU

Ne nebojte se, nebudeme vás nutit sázet doma trávník nebo upevňovat branky. Známe jednodušší a méně nákladný způsob, jak uspokojit vášnivého fotbalistu, který dříme ve vašem synkovi. Pořiďte mu létající fotbalový míč.

Pohybuje se po pěnovém polštáři, obvod má potažený gumou a je velmi lehoučký, takže se nemusíte bát, že vám v interiéru něco rozbije. Nejlépe klouže po hladké podlaze, ale zvládne to i na nízkém koberci. Prostě super varianta na deštivé dny, kdy se zrovna nudíte doma.