INSPIRACE NA DOMOV S VŮNÍ JARA

Jaro už vystrkuje růžky a my s potěšením sledujeme změny
v přírodě i ve své náladě, ve které díky sluníčku přibývá radosti a optimismu. Takže pokud máte neodbytný pocit, že i váš domov nutně potřebuje změnu, vězte, že teď je ten nejlepší čas. Jarní počasí vám dodá energii a my nápady, jak na to. :o)

HRAVĚ A S FANTAZIÍ!

Ano, právě tak by měl být zařízený pokoj vašich zlatíček. Děti v něm tráví hodně času a je to pro ně bezpochyby to nejdůležitější místo na světě. Tady si hrají, spí, učí i trucují. Proto by měl pokojíček působit příjemně, vesele a být zařízený s ohledem na věk, pohlaví, ale i temperament dítěte.

Pokud je vaše ratolest už trochu větší, dovolte jí, ať si rozhodne o podobě svého útočiště sama. Nejjednodušší je nechat svým dětem volnou ruku ve výběru dekorací a doplňků. A i když s jejich vkusem nebudete zrovna souznít, držte jazyk za zuby a nekritizujte ho. Vždyť jde o jejich království!

AŤ TO KVETE!

Převléct interiér do svěžího kabátku je docela možné i bez „vychytaných” designových doplňků a velkých investic. Při jarní proměně sáhněte jednoznačně po květinách, ať už živých nebo umělých, které jsou tak dokonalé, že jsou od těch živých často k nerozeznání. A navíc je nemusíte zalévat. Stačí jen občas trochu oprášit. :o)

Krásnou dekorací, a to nejen na jaro, jsou řezané květiny. A ty jarní jsou opravdu půvabné! Sněženky, konvalinky, narcisy nebo tulipány vnesou do vašeho domova něžnou krásu a lehkost. Narcisům a tulipánům to nejvíc sluší v bohaté kytici a vysoké, jednoduché váze, drobnějším květům zase v menších, subtilnějších vázičkách, popřípadě v košíčkách či květináčích.

Náš tip: Narcisy sice způsobují vadnutí jiných květin, se kterými jsou společně v jedné váze, ale když je na jeden den vložíte do vázy samotné, jedovaté látky se z nich vyloučí, a vy je pak bez obav můžete kombinovat s jinými květinami.

MALÉ DOPLŇKY, VELKÁ ZMĚNA

Toužíte po proměně své koupelny a nechcete zrovna kupovat novou vanu či měnit dlaždice na podlaze? Udělejte drobnost – pořiďte si nové doplňky, které dodají vaší koupelně osobitost a jedinečný styl.

Je samozřejmě na vás, pro jaký styl se rozhodnete. Každopádně by ale doplňky měly být praktické, funkční a ladit s celým interiérem. Jen tak bude vaše koupelna působit harmonicky a bude se vám v ní krásně odpočívat.

Prostředí koupelny je prosycené vlhkostí, proto vybírejte doplňky
z takových materiálů, které vodě odolají. Sympatické jsou například přírodní materiály, jako keramika, porcelán, bambus nebo kámen. Kovovým doplňkům se raději vyhýbejte.