Více inspirace pro vás

Jak na toUžijte si zábavu s vodními hrami a plážovými doplňky

 

Léto je jako stvořené na dovádění ve vodě. Těší se na něj velké děti i ti nejmenší drobečci. Mít je ale stále pod dozorem není ani zdaleka jednoduché. Skvělou volbou jsou proto aktivity, při kterých budete řádit společně. Děti bude taková zábava určitě bavit a vy budete mít jistotu, že jsou vaše ratolesti v pořádku. Podívejte se na několik nápadů na vodní hry a také na pár tipů na perfektní doplňky, které vám zpříjemní plážovou pohodu.

 

Jestli se chystáte k moři, určitě si vezměte krém s UV filtrem, lehké oblečení, zásoby vody a v neposlední řadě i velkou savou osušku, do které vaše zlatíčko utřete. Stačí si vybrat, který design se vám líbí nejvíce.

 

 

Kromě toho, že voda dětem přináší mnoho radosti, napomáhá i jejich vývoji. I obyčejná domácí koupel může vyvolat hodně smíchu, určitě ale pamatujte na bezpečnostní zásady. Položte mrňouska na vodu tak, aby byl ponořený jen zezadu (samozřejmě nezapomeňte podpírat zádíčka, ramínka a hlavičku). Jemně ho přesouvejte po vodní hladině, aby si děťátko lépe zvyklo. Pokud se na něj budete usmívat a zacházet s ním jemně, voda bude jeho kamarádkou a možná se dokonce naučí rychleji plavat.

 

Pokud plánujete vydat se s vaším zlatíčkem na pláž, nezapomeňte přibalit i kojeneckou láhev a dudlík, které budou vašimi skvělými pomocníky, pokud se bude vaše děťátko cítit nepokojně.

 

 

Mrňouskové jsou v tomto období velmi živí a zvědavě poznávají svět. Velmi rádi například plácají ručičkami do vody a se smíchem sledují, jak šplíchají okolo. Takhle umí řádit během domácí koupele i v bazénu nebo v moři. Při takové zábavě nezapomínejte na vhodnou ochranu pokožky dítěte. Ta nesmí být příliš dlouho vystavená sluníčku, protože je mimořádně náchylná na spálení. Používání krémů s vysokým ochranným faktorem je přitom nutností.

 

Pokud hledáte pro vašeho prcka ideální hračky, můžete si vybrat ze souprav doplňků na přelévání vody, plovací zvířátka nebo další prskající a šplíchající kousky, které přitáhnou jeho pozornost. Někdy ale stačí k dětské radostimálo. I obyčejný umělohmotný hrneček může přinést spoustu zábavy.

 

 

Děti v této fázi růstu milují řádění ve vodě. Skáčou do bazénu ostošest a pořádně při tom výskají. Jejich veselé aktivity jim můžete zpříjemnit barevnými míčky, se kterými se dá perfektně hrát askvěle vypadají. Děti také rády naplňují nádoby vodou a vylévají je zpět do bazénu.

Láhve, kyblíčky nebo formičky – v tomto věku je zábavné všechno. Největší oblibu si však zachovává konývka, takže jí při plážové zábavě určitě vyhraďte patřičné místo.

 

 

Takové dítě už můžete posadit do malého bazénku s vlažnou vodou (nenalévejte jí však moc). Samozřejmě, pamatujte na jeho bezpečnost. Nespouštějte vaše zlatíčko ani na okamžik z dohledua pro jistotu mu můžete navléci i nafukovací rukávky.

 

Jestli hledáte nápady na hry v písku, vynikající aktivitou je "detektivka", při které budete společně rozpoznávat stopy v písku. Můžete také vytvářet úžasné obrazy. Stačí vám na to klacík, několik pomůcek (slunečné brýle, figurky zvířátek, víčka z umělohmotných lahví), písek a bohatá představivost.

 

Máte konývku a několik autíček zašpiněnýchod písku? Vytvořte si mini automyčku! Čím je dítě starší, tím víc ho baví zkoušet různé experimenty. K oblíbeným aktivitám patří stavění budov a různých tvarů z písku, kopání jamek a jejich zalévání vodou. Když k tomu přidáte formičky nejrůznějších tvarů a barev, dopřejete jim kopu zábavy.

 

Pro starší děti jsou kromě toho vhodnou volbou i různé pestrobarevné nafukovací matračky. Společné hry ve vodě jsou jedním z nejlepších způsobů, jak trávit čas na zahradě, u jezera, nakoupališti i u moře. Rozvíjejí dětskou představivost a především přinášejí mnoho radosti. Hurá,bláznivá vodní zábava začíná!

 

 

Prezentovaná nabídka platí od 1. července 2016 do vyprodání zásob, některé vybrané produkty budou v nabídce od 8. července 2016. Obrázky představují ukázkové modely a mohou se nepatrně lišit od skutečnosti.