Více inspirace pro vás

DomácnostZkrášlete si domov působivým skandinávským stylem

Pokud preferujete světlý a elegantní interiér ve znamení minimalismu, určitě se vám zalíbí skandinávský styl. Díky své jednoduchosti se hodí do každé místnosti a už několik let se těší rostoucí popularitě. V našem článku jsme si pro vás připravili několik tipů, jak si zkrášlit interiér právě v tomto oblíbeném stylu.

Bílá doplněná odstíny šedé, béžové a akcenty tmavých barev – právě toto barevné ladění dominuje ve skandinávském stylu. Využijte ložní prádlo ve světle šedých odstínech, polštáře s inspirativními nápisy a hřejivou deku v barevně ladících tónech. Ložnici v tomto stylu můžete oživit voňavými květinami na nočním stolku.

Jednoduchost je na prvním místě. Jen těžko dokážete skutečně relaxovat, jestliže máte ve svém zorném poli řadu rozptylujících drobností. Můžete je však uložit do dekorativních košíčků, se kterými bude vaše ložnice vypadat uspořádaně, stylově a prostorně.

Správné osvětlení je pro skandinávské interiéry mimořádně důležité. Namísto těžkých závěsů na okna využijte jemné, téměř průsvitné záclony, které vpustí do vaší ložnice přirozené světlo. Pro vytvoření správné večerní atmosféry jsou ideálním doplňkem svíčky a lucerničky, které vám po rozsvícení připraví neopakovatelný zážitek.

Skandinávský styl má blízko k přírodě. Proto v něm poměrně často najdete i dekorace vyrobené z přírodních a neopracovaných materiálů. Mnohé z nich si můžete lehce vyrobit i sama.

Vytvořit stylově zařízenou chodbu a předsíň není žádná hračka. Mnohem jednodušší je zaplnit ji různými nepotřebnými zbytečnostmi. Jak si s tím poradit? Vsaďte na funkčnost - například obyčejné dřevěné bedýnky můžete využít jako police na boty a starý nábytek nemusíte vyhazovat, ale vytvořit z něj zajímavou dekoraci. Rámečky na fotografie, obrazy s nápisy, jednoduché lucerničky nebo malé svícny – v našem širokém výběru určitě najdete stylový kousek, který se bude skvěle hodit do vaší předsíně.

Při aranžování vašeho interiéru se nebojte dát prostor kreativitě. Vkusná polička na boty? Žádný problém, celkem jednoduše si ji vyrobíte i sama.

Navzdory tomu, že skandinávský styl je typický svým minimalismem a jednoduchostí tvarů, neznamená to, že se automaticky musíte vyhýbat všem dekoracím. Právě naopak, vdechněte vašemu interiéru barevnost prostřednictvím pestrých doplňků. Vkusným a zároveň užitečným tipem jsou měkké polštářky, deky a přikrývky. Pamatujte také na vhodné osvětlení místnosti. Kromě jednoduchých lamp toho můžete dosáhnout lucernami, malými lampičkami a svícny různého druhu – to všechno najdete v našich prodejnách. Na odkládání drobností vám doporučujeme použít různé košíčky a krabičky s hladkými nebo jemnými geometrickými vzory.

Pro kuchyni v skandinávském stylu jsou typické jednoduché doplňky, které jsou estetické a zároveň užitečné. Jsou to například rozmanité plechovky a dózy, jakož i podložky nebo tácky s jemnými vzory. Při vaření se používají výhradně dřevěné pomůcky, které jsou ekologické a nepoškozují teflonový povrch. Dominují přírodní a světlé odstíny, místy doplněné černými nebo barevnými tóny. Efektními vizuálními dekoracemi jsou taktéž sytě zelené bylinky v květináčích a pestrobarevné bonbony ve skleněných dózách, které kuchyni originálně oživí.

Světlé místnosti zařízené v jednoduchém stylu s množstvím přírodních materiálů a minimalistických vzorů – přesně to je skandinávský styl. Zjistěte, jak zkrášlit váš interiér jen za pár minut.

Lepíte lístečky s poznámkami na ledničku? Možná je necháváte na pracovní desce? Máme pro vás mnohem efektivnější řešení. Přesvědčte se, jak jednoduše a levně vytvoříte informační tabuli, ideální k zapisování seznamů úkolů a nákupů. Teď už na nic nezapomenete!

Rostliny jsou perfektní ozdobou, která oživí každý balkón. Květiny i malé stromečky můžete umístit do nádob na květináče ve tvaru kbelíků. Menší květináče vypadají efektně v dřevených bedýnkách na hrubém provázku. Pokud je umístíte na zábradlí nebo stěnu, bude to působit opravdu stylově.

Vytvořte si na balkóně svůj relaxační koutek. Postačí vám stolek se dvěma židličkami nebo pohodlná lavička a vaše místečko na oddech je hotové.

Nabídka platí od 19. února 2016 do vyčerpání zásob, některé zobrazené produkty budou v prodeji až na přelomu března a dubna 2016. Všechny obrázky v článku představují ukázkové modely produktů a mohou se nepatrně lišit od skutečnosti.