Více inspirace pro vás

DomácnostNevinně bílá nebo radostně barevná?
Dva zaručené tipy na slavnostní velikonoční tabuli

 

Keramické nádobí, čtverhranné, v krémové barvě, na výběr: hluboký talíř – 49 Kč, dezertní talířek – 49 Kč, miska – 59 Kč, mělký talíř – 79 Kč
Skleněný hrneček – 6 Kč
Sklenička na víno, obj. 430 ml – 12 Kč

 

Jako první jsme prostřeli velikonoční stůl v klasickém, elegantním provedení: bílé nádobí a k tomu světlé doplňky a květiny. V této variantě jsme vsadili na elegantní minimalismus a jednoduchost nádobí i výzdoby. 

 

Šálek s podšálkem, v krémové barvě – 59 Kč

 

Tato kompozice je velmi čistá a jemná, takže pro její „oživení“ můžete použít čerstvé jarní květiny. Jejich ideálním doplňkem budou malé dekorativní předměty, které najdete u nás v PEPCO: svíčky, kalíšky na vajíčka v pastelových barvách nebo malé velikonoční figurky. Vyšetřete na ně místo kolem nádobí a velikonoční snídaně bude opravdu slavnostní. Popřemýšlejte také o drobných slavnostních dekoracích na velikonoční talíře – mohou to být malé květinové věnečky nebo jehnědy, kterými můžete ozdobit kalíšky na vajíčka. 

 

Sada 4 ks voskových svíček ve tvaru vajíček, ve žluté, zelené nebo modré barvě, rozměry: 4 x 6 cm – 59 Kč
Konvice na mléko v krémově barvě, obj. 280 ml – 49 Kč
Figurka, vajíčko se zajíčkem, výška: 15 cm – 35 Kč

 

Keramický zajíček s mašličkou – 25 Kč
Sada 20 ks vajíček, vícebarevná – 29 Kč
Váza ve tvaru tulipánu, průhledná, výška: 19 cm – 59 Kč

 

Velikonoce v kuchyni


Důležité jsou nejen dekorace a pokrmy na svátečním stole, ale také to, co je skryto v kuchyni. Vždyť právě tam začínají (a končí) veškeré sváteční přípravy. Pomocí několika drobných doplňků a příslušenství, jako jsou sváteční utěrky, formičky nebo třeba kuchyňské chňapky vnesete i do této části domu radostnou velikonoční náladu. 

 

Kuchyňská chňapka s velikonočním potiskem – 29 Kč
Kuchyňská utěrka s velikonočním potiskem, rozměry: 50 x 70 cm – 29 Kč

 

 

Pokud dáváte přednost barevně výraznější variantě, připravili jsme pro vás slavnostní stůl plný jemných jarních barev a něžných motivů. Kompozice plná šarmu a svěžích doplňků bude pro velikonoční snídani ideální. Barevné doplňky a pestré květiny nechají váš velikonoční stůl doslova rozkvést. A hosté budou okouzleni! 

 

Běhoun na stůl, ve dvou barvách, rozměry: 40 x 150 cm – 89 Kč
Polštářek, ve dvou barvách, rozměry: 30 x 50 cm – 89 Kč

 

Drobné velikonoční doplňky, kterými můžete ozdobit talíře hostů, budou malým předkrmem pro oči před slavnostní snídaní. Zajímavá pastelová kompozice svátečního stolu vzbudí obdiv ještě dřív, než se pustíte do jídla.  

 

Kolekce keramiky v pastelových barvách, na výběr: hrnek – 29 Kč, miska – 29 Kč, talíř – 29 Kč
Vosková svíčka ve tvaru zajíčka, ve žluté, zelené nebo modré barvě, rozměry: 7,6 x 5 x 8 cm – 19 Kč
Kalíšek na vajíčko – 19 Kč

 

 

V této hravé, pestrobarevné kompozici se objevuje velké množství doplňků a různých barev. Klíčem k její dokonalosti je sladit všechny prvky tak, aby tvořily sice pestrobarevný, ale zároveň harmonický celek. Doplňky a barvy nesmí být zcela náhodné, protože by tak na stole vznikl snadno chaos. Výběr barev a doplňků by tedy měl být promyšlený. U nás v PEPCO najdete celou řadu svátečních doplňků
v barvách, které vám umožní vytvořit dokonalou kompozici.